Quantum Storage Systems AD86-3660BK Add-On Kit for 86" High 4-Tier Wire Shelving Unit, Black Finish, 36" Width x 60" Length x 86" Height
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : QUANTUM STORAGE SYSTEMS
BulletPoint1 : Kit comes complete with 2 posts and 4 shelves and (8) S-hooks
BulletPoint3 : Wire allows air to circulate and light to penetrate for increased product visibility
BulletPoint4 : 600 to 800 lbs capacity per shelf, Minimal dirt accumulation
BulletPoint5 : Measures 36" wide x 60" long x 86" high
CareInstructions : Wipe with Dry Cloth
Color : Multi
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6439066299532
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 651588300497
FinishType : Brushed
FurnitureFinish : Stainless Steel
FurnitureFinish1 : Nickel
FurnitureFinish2 : Brass
IncludedComponents : BATH ACCESSORIES
IncludedComponents1 : WIRE 4 SHELF ADD-ON KIT BLACK 86in
IncludedComponents2 : WIRE 4 SHELF ADD-ON KIT BLACK 86in
IncludedComponents3 : WIRE 4 SHELF ADD-ON KIT BLACK 86in
IncludedComponents4 : WIRE 4 SHELF ADD-ON KIT BLACK 86in
IncludedComponents5 : WIRE 4 SHELF ADD-ON KIT BLACK 86in
InstallationType : Wall Mounted
IsAssemblyRequired : 1
ItemDisplayDimensions_Height : 86 inches
ItemDisplayWeight : 128 pounds
ItemName : Quantum Storage Systems AD86-3660BK Add-On Kit for 86" High 4-Tier Wire Shelving Unit, Black Finish, 36" Width x 60" Length x 86" Height