Miyanaga PCSW160C Core Cutter for PC Vibration
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : ミヤナガ(Miyanaga)
BulletPoint1 : Blade diameter: 6.3 inches (160 mm)
BulletPoint2 : Cutter Length: 6.3 inches (160 mm)
BulletPoint3 : Effective length: 5.1 inches (130 mm)
BulletPoint4 : Chuck size: L shank (0.5 inch (13 mm)), X shank (SDS-max rotation mode, SDS-Plus)
BulletPoint5 : Compatible Material: Mortar Block
ConnectorGender : Male-to-Female
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4957462109436
HandOrientation : Ambidextrous
IncludedComponents : No
InputCurrent : 15 amps
IsUlListed : 1
ItemHardness : H
ItemLength : 393.7 inches
ItemName : Miyanaga PCSW160C Core Cutter for PC Vibration
ItemPackageDimensions_Height : 19.2 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 28.7 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 19.5 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : two-piece-threading-dies
Manufacturer : ミヤナガ(Miyanaga)
Material : Rebar Concrete
ModelNumber : PCSW160C
NumberOfItems : 1
PartNumber : PCSW160C
ProductSiteLaunchDate : 2013-01-21T15:44:53.581Z
Size : 刃先径:160mm
Style : Blade diameter: 6.3 inches (160 mm)