ICC/Intervox BRP4549S-240-CP Buzzer AC Piezo Continued 240Vdc 90dB@30cm 500Hz 2 Screw lugs
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : ICC / Intervox
BulletPoint1 : Weight: 1.00lb
BulletPoint2 : Product Dimensions: 6.00 x 6.00 x 6.00 inches
BulletPoint3 : Condition: Used - Like New
Color : Black
ConnectorType : Clamp
ControlMethod : remote
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4049787004937
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 4049787004951
ItemName : ICC/Intervox BRP4549S-240-CP Buzzer AC Piezo Continued 240Vdc 90dB@30cm 500Hz 2 Screw lugs
ItemPackageDimensions_Height : 42.5 inches
ItemPackageDimensions_Length : 70 inches
ItemPackageDimensions_Width : 70 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : tower-stack-lights
Manufacturer : ICC / Intervox
Material : Copper
ModelNumber : TL50GRQ
NumberOfItems : 1
PartNumber : BRP4549S-240-CP
ProductDescription : Banner Tl50grqtl50 Multi-Color General Purpose Tower Stack Light Assembly2-Color Module: Red &Amp; Greenelectrical Conection: 4-Pin, M12 Euro-Style Quick Disconnectinput Configuration: Bimodal - Npn Or Pnpvoltage Rating: 24V Ac / 18 ... 30V Dc Alt Id: 83212
ProductSiteLaunchDate : 2017-06-03T10:29:35.676Z
SpecificationMet : Ce,culus,type 12
Style : Modern
TemperatureRange : -20°C...+50°C degrees_celsius