Tohnichi Adjustable Torque Wrench QL200I-2A (50~200 in.lbs.)
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Tohnichi
BulletPoint : Truper - Hand Tools 25440617 36" Pipe Wrench
BulletPoint1 : Torque Range: 50~200 in.lbs. Graduations: 2.5 in.lbs.
BulletPoint2 : Accuracy +/-3% of indicated value
BulletPoint3 : 1/4 ratcheting square drive
BulletPoint4 : Includes Certificate of Calibration
BulletPoint5 : Resin Grip
Color : Chrome
CompatibleFastenerDescription : 0.5 inches
CustomerPackageType : Standard Packaging
DriveSystem : Star
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4560138444948
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 5053988075428
FinishType : Powder Coated
IncludedComponents : Pipe Wrench
IncludedComponents1 : 12 point injector pipe wrench, 17 mm
IncludedComponents2 : HAND TOOLS CATALOGUE
IncludedComponents3 : SPECIAL TOOLS FOR PASSENGER CARS AND LIGHT COMMERCIAL VANS
IncludedComponents4 : SPECIAL TOOLS FOR COMMERCIAL VEHICLE
IncludedComponents5 : SPARE PARTS / CLIP-FINDER / TOOL-FINDER / FAN SHOP
ItemDisplayWeight : 8.22 kilograms
ItemLength : 250 millimeters
ItemName : Tohnichi Adjustable Torque Wrench QL200I-2A (50~200 in.lbs.)