CDI Torque TCQYXM14A 14 Millimeter Box End Y Head
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Williams
BulletPoint1 : Package Dimensions: 9.144 cms (L) x 3.81 cms (W) x 1.27 cms (H)
BulletPoint2 : Product Type: Tools
BulletPoint3 : Package Quantity: 1
BulletPoint4 : Country Of Origin: United States
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 662459936882
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0662459936882
FinishType : Powder Coated
ItemDisplayWeight : 0.01 pounds
ItemName : CDI Torque TCQYXM14A 14 Millimeter Box End Y Head
ItemPackageDimensions_Height : 1.27 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 9.144 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 3.81 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : torque-wrenches
Language1 : italian
Language2 : german
Language3 : french
Language4 : english
Language5 : spanish
Manufacturer : Snap-on Industrial Brand CDI Torque
Material : Metal Plastic Rubber
ModelName : 775A/50
ModelNumber : TCQYXM14A
NumberOfItems : 1
OperationMode : Mechanical
PackageLevel : unit
PartNumber : TCQYXM14A
ProductDescription : Feature:
【Scope of application】Suitable for 14mm*18mm connectors, and can be used with various wrenches.
Specification:
Product Name: 14mm x 18mm Plum Head