MEAN WELL - ELG-150-24DA-3Y - LED Driver PSU, AC-DC, 24V, 6.25A
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : MEAN WELL
BulletPoint : MEAN WELL - ELG-150-24DA-3Y - LED DRIVER PSU, AC-DC, 24V, 6.25A
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0759245458441
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 4424057814025
ItemName : MEAN WELL - ELG-150-24DA-3Y - LED Driver PSU, AC-DC, 24V, 6.25A
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : tool-holders
Manufacturer : MEAN WELL
ModelNumber : ELG-150-24DA-3Y
NumberOfItems : 1
PartNumber : ELG-150-24DA-3Y
ProductDescription : LED DRIVER PSU, AC-DC, 24V, 6.25A; Output Power Max:150W; Output Voltage Max:24V; Output Current:6.25A; LED Driver Mode:Constant Current, Constant Voltage; Input Voltage Min:100V; Input Voltage Max:305V; Product Range:ELG-150 Series;RoHS Compliant: Yes