Thermaltronics S80CP010 Conical Sharp 1.0mm (0.04in) interchangeable for Metcal SSC-806P
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 80 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-SM, SP200, MFR Systems
BulletPoint3 : Tip Style: Conical Sharp
BulletPoint4 : Tip Width: 0.04" (1.00mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.57" (14.40mm)
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981856
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 755835981856
ItemName : Thermaltronics S80CP010 Conical Sharp 1.0mm (0.04in) interchangeable for Metcal SSC-806P