Thermaltronics S75CS014 Conical Sharp 1.4mm (0.055in) interchangeable for Metcal SSC-774A
Customer rating 4.1 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-SM, SP200, MFR Systems
BulletPoint3 : Tip Style: Conical Sharp
BulletPoint4 : Tip Width: 0.06" (1.40mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.61" (15.40mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981559
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 755835981559
Hazmat : auto-grounding
IncludedComponents : Arc Welding Tip
ItemName : Thermaltronics S75CS014 Conical Sharp 1.4mm (0.055in) interchangeable for Metcal SSC-774A