Thermaltronics S75CH050 Chisel Extra Large 5.0mm (0.20in) interchangeable for Metcal SSC-717A
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-SM, SP200, MFR Systems
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel
BulletPoint4 : Tip Width: 0.20" (5.00mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.55" (14.00mm)
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981511
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 755835981511
ItemName : Thermaltronics S75CH050 Chisel Extra Large 5.0mm (0.20in) interchangeable for Metcal SSC-717A