Thermaltronics S75CH025 Chisel 30deg 2.5mm (0.10in) interchangeable for Metcal SSC-736A
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-SM, SP200, MFR Systems
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel 30deg
BulletPoint4 : Tip Width: 0.10" (2.50mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.41" (10.30mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4962615005718
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981498
IncludedComponents : inc
ItemDisplayWeight : 0.02 pounds
ItemName : Thermaltronics S75CH025 Chisel 30deg 2.5mm (0.10in) interchangeable for Metcal SSC-736A