Thermaltronics S60CH025 Chisel 30deg 2.5mm (0.10in) interchangeable for Metcal SSC-636A
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel 30deg
BulletPoint4 : Tip Width: 0.10" (2.50mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.41" (10.30mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981160
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 755835981160
Hazmat : auto-grounding
IncludedComponents : Arc Welding Tip
ItemName : Thermaltronics S60CH025 Chisel 30deg 2.5mm (0.10in) interchangeable for Metcal SSC-636A