Thermaltronics S60CH015 Chisel 30deg 1.50mm (0.06in) interchangeable for Metcal SSC-638A
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint : N3-08
BulletPoint1 : Temperature: 60 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-SM, SP200, MFR Systems
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel 30deg
BulletPoint4 : Tip Width: 0.06" (1.50mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.41" (10.40mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier : 1220000615892
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835981139
IncludedComponents : Arc Welding Tip
ItemDisplayWeight : 0.01 pounds
ItemName : Thermaltronics S60CH015 Chisel 30deg 1.50mm (0.06in) interchangeable for Metcal SSC-638A