Thermaltronics K75CP010 Conical Sharp 1.0mm (0.04in)
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-K
BulletPoint3 : Tip Style: Conical Sharp
BulletPoint4 : Tip Width: 0.04" (1.00mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.57" (14.40mm)
ExternallyAssignedProductIdentifier : 6974443672473
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835976142
GpsrSafetyAttestation : 1
HeatingElementType : Ceramic
IncludedComponents : Soldering Iron Tips
ItemName : Thermaltronics K75CP010 Conical Sharp 1.0mm (0.04in)