Thermaltronics K75CH015 Chisel 30deg 1.50mm (0.06in)
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint : Metcal DFP-CNL5 .050" DxP Long Reach Desoldering Tip
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-K
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel 30deg
BulletPoint4 : Tip Width: 0.06" (1.50mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.41" (10.40mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier : 1220000613911
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 755835976081
GpsrSafetyAttestation : 1
HeatingElementType : Ceramic
IncludedComponents : Arc Welding Tip
ItemDisplayWeight : 0.04 pounds
ItemName : Thermaltronics K75CH015 Chisel 30deg 1.50mm (0.06in)