Thermaltronics K75CH010 Chisel 30deg 1.0mm (0.04in)
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Thermaltronics
BulletPoint1 : Temperature: 75 Series
BulletPoint2 : For Use With: TMT-2000S-K
BulletPoint3 : Tip Style: Chisel 30deg
BulletPoint4 : Tip Width: 0.04" (1.00mm)
BulletPoint5 : Tip Length: 0.45" (11.40mm)
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0755835976074
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 755835976074
Hazmat : auto-grounding
IncludedComponents : Arc Welding Tip
ItemName : Thermaltronics K75CH010 Chisel 30deg 1.0mm (0.04in)