Micro 100 RR-030-150-120 Grooving Tool - Retaining Ring, 030" Width, 030" Proj, 134" Min Bore Dia, 150" Max Bore Depth, 0262" Offset, 3/16" Shank Dia, 2" OAL, Uncoated
Customer rating 4.9 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 33.35
Brand : Micro 100
Label : Micro 100 Tool Corporation
Manufacturer : Micro 100 Tool Corporation
MaterialType : Solid Carbide
NumberOfItems : 1
PartNumber : RR-030-150-120
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : CUTTING_TOOLS
Publisher : Micro 100 Tool Corporation
SmallImage_Height : 17
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/31cSJhqHpJL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : Micro 100 Tool Corporation
Title : Micro 100 RR-030-150-120 Grooving Tool - Retaining Ring, 030" Width, 030" Proj, 134" Min Bore Dia, 150" Max Bore Depth, 0262" Offset, 3/16" Shank Dia, 2" OAL, Uncoated