Aexit S25S-MWLNR08 220x25mm drill hole CNC Lathe Internal Threading Bar Turning Tool Holder (6b1c41b8ff6eae088ab9e18b5aae7f09)
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Aexit
BulletPoint1 : Main Color: Black; Material: Metal
BulletPoint3 : Weight: 896g; Overall Length: 250mm/10"
BulletPoint4 : Model: S25S-MWLNR08; drill hole Size: 220 x 25mm/8.7" x 1"(L*W) (ae71a353-2b17-11ea-990f-4cedfbbbda4e
BulletPoint5 : Hex Wrench Width: 3mm/0.12" 2mm/0.08" (Largeur de clé hexagonale: 3mm / 0.12' '2mm / 0.08' '
Color : Black
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 769053093222
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0769053093222
HandOrientation : Right Hand
IncludedComponents : Toolholder
ItemName : Aexit S25S-MWLNR08 220x25mm drill hole CNC Lathe Internal Threading Bar Turning Tool Holder (6b1c41b8ff6eae088ab9e18b5aae7f09)
ItemPackageDimensions_Height : 29.7 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 4.3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 15.6 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : threading-holders
Manufacturer : Aexit
Material : Other
ModelNumber : modle
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
NumberOfPockets : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : 9d0ecac2-2a46-da66b38994d58a
PocketDescription : Slip Pocket
ProductDescription : Aexit S25S-MWLNR08 220x25mm drill hole CNC Lathe Internal Threading Bar Turning Tool Holder (6b1c41b8ff6eae088ab9e18b5aae7f09)
Good toughness and hardness, show a perfect machining effect.
Description in French
S25S-MWLNR08 Porte-outil de tour CNC à queue 220x25mm Porte-outil de tournage
Couleur principale: Noir; Matériau: Métal
Poids: 896g; Longueur totale: 250mm / 10' '
Modèle: S25S-MWLNR08; Taille de la tige: 220 x 25mm / 8.7' 'x 1' '(L * W)
Largeur de clé hexagonale: 3mm / 0.12' '2mm / 0.08' '
ProductSiteLaunchDate : 2019-12-29T14:55:02.887Z
Size : 1" x 8" 22IR