Mersen Electrical Power A4BT1600 A4BT1600, 1600A, 600V AC, 500V DC, Time Delay/Current Limiting, Blade Fuse
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Mersen Electrical Power
Label : Mersen Electrical Power
Manufacturer : Mersen Electrical Power
MaterialType : Melamine
PartNumber : A4BT1600
ProductGroup : Home Improvement
ProductTypeName : FUSE
Publisher : Mersen Electrical Power
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/2183HR1VR+L._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 54
Studio : Mersen Electrical Power
Title : Mersen Electrical Power A4BT1600 A4BT1600, 1600A, 600V AC, 500V DC, Time Delay/Current Limiting, Blade Fuse