MR DJ PL15FLAME 15" Portable Translucent Bluetooth Speaker + Speaker Stand + LED Crystal Magic Ball
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AudioDriverSize : 6.7 inches
AudioDriverType : dynamic_driver
AudioOutputMode : Surround
BatteriesRequired : 1
Brand : Mr. Dj
BulletPoint : 2 MR DJ USA DISCO 5.25" Portable Powerful PA Bluetooth Speaker Karaoke Sound Activated Lights, Battery Powered, FM Radio, USB/Micro SD Card, LED Light
BulletPoint1 : Elevate your gatherings with the MR DJ PL15FLAME 15" Portable Translucent Trolley PA DJ Active Powered Bluetooth TWS Speaker. This powerhouse boasts 3500 Watts P.M.P.O and comes with a full-cabinet translucent motion party lights system that surrounds the entire speaker, setting the mood for your events.
BulletPoint3 : The MR DJ PL15FLAME speaker delivers dynamic, powerful sound with its 15-inch 2-way speaker and 100W RMS power. The inclusion of LED accent lighting and an LCD display adds flair to your parties. Additionally, it comes with a microphone input with echo effect, perfect for karaoke sessions. The rugged plastic enclosure features a telescoping handle, wheels, and carrying handles, making it ultra-portable for any gathering. The long-life rechargeable battery ensures non-stop fun for 4-8 hours.
BulletPoint6 : Stand: Holds your Echo device securely, same great Alexa experience.
BulletPoint7 : Stand: Cutest bounty in the galaxy, an instant conversation starter.
Color : Gray
CompatibleDevices : Smartphone
CompatibleWithVehicleType : Car
ConnectivityProtocol : Bluetooth
ConnectivityTechnology : Bluetooth
ConnectivityTechnology1 : Bluetooth
ConnectivityTechnology2 : USB
ConnectorType : Aux
ControllerType : Remote Control
ControlMethod : remote
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 826843979637
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0826843979637
FrequencyResponse : 80 hertz
Hazmat1 : MAGNETIZED MATERIAL
Hazmat10 : DE_NoAir
Hazmat11 : EG_NoAir
Hazmat12 : ES_NoAir
Hazmat13 : FR_NoAir
Hazmat14 : GB_NoAir
Hazmat15 : IE_NoAir
Hazmat16 : IN_MagnetizedMaterial
Hazmat17 : IT_NoAir
Hazmat18 : JP_NoAir
Hazmat19 : MX_MagnetizedMaterial
Hazmat2 : UN2807
Hazmat20 : NL_NoAir
Hazmat21 : PL_NoAir
Hazmat22 : SA_NoAir
Hazmat23 : SE_NoAir
Hazmat24 : SG_NoAir
Hazmat25 : TR_NoAir
Hazmat26 : US_MagnetizedMaterial
Hazmat27 : ZA_NoAir
Hazmat3 : 9
Hazmat4 : AE_NoAir
Hazmat5 : AU_NoAir
Hazmat6 : BE_NoAir
Hazmat7 : BR_MagnetizedMaterial
Hazmat8 : CA_MagnetizedMaterial
Hazmat9 : CN_MagnetizedMaterial
Impedance : 8 ohm
IncludedComponents : PL15FLAME SS350 + SUPERDOME
IncludedComponents1 : Subwoofer
IncludedComponents2 : Surround Speakers (5)
IncludedComponents3 : Remote
IncludedComponents4 : 3.5mm Aux to RCA cable
IncludedComponents5 : RCA to RCA Cable (2)
IncludedComponents6 : Antenna Cable
IndoorOutdoorUsage : indoor
InputVoltage : 110 volts
IsWaterproof : FALSE
ItemName : MR DJ PL15FLAME 15" Portable Translucent Bluetooth Speaker + Speaker Stand + LED Crystal Magic Ball
ItemPackageDimensions_Height : 43.18 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 35.306 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 37.338 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : surround-sound-speaker-systems
Manufacturer : Mr. DJ USA
Material : Plastic
ModelName : PL15FLAME SS350 + SUPERDOME
ModelNumber : PL15FLAME SS350 + SUPERDOME
MountingType : Speaker
NumberOfChannels : 2
NumberOfCircuits : 1
NumberOfItems : 1
NumberOfPowerLevels : 1
OutputWattage : 3500 watts
PackageLevel : unit
PartNumber : PL15FLAME SS350 + SUPERDOME
PowerSourceType : Battery Powered
ProductDescription :
General Information
Manufacturer/Supplier:
Speco Technologies
Manufacturer Part Number:
DMS-3TSBLACK
Manufacturer Website Address:
Brand Name:
Speco
Product Model:
DMS-3TS
Product Name:
DMS-3TS Speaker System
Product Type:
Speaker System
Technical Information
Frequency Response:
55 Hz to 20 kHz
Audio
Speaker Configuration:
1.0
RMS Output Power:
30 W
PMPO Output Power:
50 W