DITEK DTK-2MHLP24FWB 2 Pair, 24V, Modular Alam Panel Protector & Base W/ 1A Fuse, UL497B Listed
Customer rating 4.9 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Ditek
BulletPoint : Ditek DTK-2MHLP24FWB
BulletPoint1 : Sold as 1 Each.
BulletPoint2 : Conveniently power multiple devices at once with six grounded AC outlets
BulletPoint3 : Equipped with a 12' power cord for power in hard-to-reach places
BulletPoint5 : Space-saving right-angle plug fits snug against the wall
Color : White
CompatibleDevices : General Electrical Devices
ConnectorType : Screw
CurrentRating : 22 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier : 00718103431132
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0782980519481
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : 1pcs
ItemDisplayDimensions_Height : 2.8 inches
ItemDisplayDimensions_Length : 12.99 inches
ItemDisplayDimensions_Width : 4.13 inches
ItemName : DITEK DTK-2MHLP24FWB 2 Pair, 24V, Modular Alam Panel Protector & Base W/ 1A Fuse, UL497B Listed
ItemPackageDimensions_Height : 4 inches
ItemPackageDimensions_Length : 5 inches
ItemPackageDimensions_Width : 4 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : Rectangle
ItemTypeKeyword : electronic-surge-protectors
Manufacturer : DITEK Corporation
Material : Plastic
Material1 : Polycarbonate
Material2 : Acrylonitrile Butadiene Styrene
MaximumCurrent : 10 amps
MaximumSurgeRating : 900 joules
ModelName : Estinkg48zfeubc3-02
ModelNumber : DTK-4LVLPLV
MountingType : Rack Mount
NationalStockNumber : 5920-01-506-5981
NumberOfContacts : 8
NumberOfItems : 1
NumberOfPoles : 4
PartNumber : DTK-2MHLP24FWB
PowerPlugType : type_b_3pin_na