Qpower QSMPSQ10E EMPTY WOOFER BOX 10" SQUARE QPOWER
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AudioOutputMode : Stereo
Brand : Q Power
BulletPoint : 1.25 cubic feet Ported
BulletPoint2 : Model: QL-C1HRL210
BulletPoint3 : Mounts under Driver side rear seat. Woofers Down-Fire,
BulletPoint4 : Volume - 1.3 Cubic foot
BulletPoint5 : Mounting Depth w Magnet up to 9" Diameter = 6"
Color : Pink/black
ConnectivityTechnology : Speakon, Terminal
ControlMethod : touch
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0100010771430
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 100010771430
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : Bass Rockers Brazilian Style Horn Speaker Box – 4 x 6.5" Driver or 4 Horn + 2 Tweeter Enclosure
ItemName : Qpower QSMPSQ10E EMPTY WOOFER BOX 10" SQUARE QPOWER
ItemPackageDimensions_Height : 37.592 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 78.74 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 37.338 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : vehicle-subwoofer-boxes
Manufacturer : QPOWER
ModelNumber : HRL210
MountingType : Floor Standing
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : QSMPSQ10E
ProductDescription :
QSMPSQ10E:
  • Single Square Enclosure
  • 3⁄4” MDF Front Panel
  • 5⁄8” MDF Side Panels
  • Charcoal Carpet Covering
  • Sealed Chamber
  • 10" Enclosure
  • 15 3/4" (W) x 13" (H) x 13" (D)