CERWIN-VEGA! VEGA10SB-PR 10 inch 280 Watts 3-Way Studio Monitors Full Range Active Powered Black (VEGA10SB-PR)
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : Teen
AudioDriverSize : 25 millimeters
AudioDriverType : dynamic_driver
AudioOutputMode : Stereo
BluetoothRange : 5 meters
Brand : CERWIN-VEGA!
BulletPoint6 : Manufactured by Cerwin-Vega for reliable performance and durability
Color : Black
CompatibleDevices : Desktop
CompatibleDevices1 : Smartphone
CompatibleDevices2 : Tablet
CompatibleDevices3 : MP3 Player
CompatibleDevices4 : Desktop
CompatibleDevices5 : Television
CompatibleDevices6 : Projector
CompatibleDevices7 : Laptop
CompatibleDevices8 : Gaming Console
CompatibleDevices9 : Home Theater
ConnectivityProtocol : Bluetooth
ConnectivityTechnology : XLR
ControllerType : Corded electric
ControlMethod : touch
CustomerPackageType : Boxed
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0847169062407
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 847169062407
FrequencyResponse : 60 hertz
Impedance : 20000 ohm
IncludedComponents : 4" powered speaker, Power Cord, Owners Manual
IncludedComponents1 : Power cables
IncludedComponents2 : Monitor stands
IncludedComponents3 : Guitar Picks
IndoorOutdoorUsage : indoor
IsWaterproof : FALSE
ItemName : CERWIN-VEGA! VEGA10SB-PR 10 inch 280 Watts 3-Way Studio Monitors Full Range Active Powered Black (VEGA10SB-PR)