Edwards Signaling 248LEDMY24ADB 248 YEL LED MULT MO 24V BLK
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
BaseType : insert
BatteriesIncluded : 1
BatteriesRequired : 1
BatteryInstallationDeviceType : installed_in_equipment
Brand : Edwards-Signaling
Brightness : 200 lumen
BulletPoint : Price For: EachOrder Unit: Each 1
BulletPoint1 : Country Of Origin: United States
BulletPoint2 : Package length: 3.3"
BulletPoint3 : Package Width: 2.3"
BulletPoint4 : Package Height: 2.2"
BulletPoint5 : Steady Burn Light: 5. 100
Color : 2.2000000000000002
ColorTemperature : 5000 kelvin
ControllerType : Remote Control
ControlMethod : remote
ExternallyAssignedProductIdentifier : 9097415578959
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 782640325032
FinishType : Unfinished
FixtureType : Non Removable
Hazmat1 : LITHIUM ION BATTERIES CONTAINED IN EQUIPMENT
Hazmat10 : CN_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat11 : DE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat12 : EG_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat13 : ES_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat14 : FR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat15 : GB_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat16 : IE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat17 : IN_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat18 : IT_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat19 : JP_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat2 : UN3481
Hazmat20 : MX_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat21 : NL_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat22 : PL_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat23 : SA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat24 : SE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat25 : SG_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat26 : TR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat27 : US_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat28 : ZA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat3 : II
Hazmat4 : 9
Hazmat5 : AE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat6 : AU_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat7 : BE_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat8 : BR_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
Hazmat9 : CA_SmallLithiumIonBatteryInEquipment
IncludedComponents : LED light, T-mount, 24VDC, green
IndoorOutdoorUsage : indoor
InstallationType : Wall mount
IsAssemblyRequired : 1
ItemName : Edwards Signaling 248LEDMY24ADB 248 YEL LED MULT MO 24V BLK