DRA1-CMX100D6, Solid State Relay, DIN Mt Load: 100VDC 6A, Control: 3-10VDC, Screw Terminal
Customer rating 5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Crydom
BulletPoint : no
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7625220504393
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0720158788376
ItemName : DRA1-CMX100D6, Solid State Relay, DIN Mt Load: 100VDC 6A, Control: 3-10VDC, Screw Terminal
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : solid-state-relays
Manufacturer : Sensata-Crydom
ModelNumber : WVAIUPIX
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : DRA1-CMX100D6Cryd
ProductDescription : DRA1-CMX100D6 Solid State Relay, DIN Mt Load: 100VDC 6A, Control: 3-10VDC, Screw Terminal, SPST-NO (1 Form A), -20°C ~ 80°C
ProductSiteLaunchDate : 2024-11-13T20:08:41.687Z
Size : 100A