DR48D12XR, Solid State Relay, DIN Rail Mt, 18mm, Load: 600VAC 12A, 4-32VDC in, Instantaneous, ATEX
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Crydom
BulletPoint : no
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7625220504393
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0720158788369
ItemName : DR48D12XR, Solid State Relay, DIN Rail Mt, 18mm, Load: 600VAC 12A, 4-32VDC in, Instantaneous, ATEX
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : solid-state-relays
Manufacturer : Sensata-Crydom
ModelNumber : WVAIUPIX
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : DR48D12XR/unit-1
ProductDescription : DR48D12XR Solid State Relay, DIN Rail Mt, 18mm, Load: 600VAC 12A, 4-32VDC In, Instantaneous, ATEX, SPST-NO (1 Form A), Screw Terminal, -20°C ~ 40°C
ProductSiteLaunchDate : 2024-11-13T19:44:43.228Z
Size : 100A