A24110PG, Solid State Relay, Panel Mt, Load: 280VAC 110A, 90-280VAC in, Zero Cross, LED, IOP
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Crydom
BulletPoint : no
BulletPoint2 : High Power Capacity: With a robust current rating of 30A, this relay module can handle substantial electrical loads, making it suitable for high-power devices, ensuring credible and efficient operations in demanding situations.
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0720158788062
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 720158788062
ItemName : A24110PG, Solid State Relay, Panel Mt, Load: 280VAC 110A, 90-280VAC in, Zero Cross, LED, IOP
ItemPackageDimensions_Height : 6 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 10 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 6 centimeters
ItemTypeKeyword : solid-state-relays
Manufacturer : Sensata-Crydom
ModelName : Eujgooviugft5v4k8
ModelNumber : Eujgooviugft5v4k8
NumberOfItems : 1
PartNumber : A24110PG/qty=1
ProductDescription : A24110PG Solid State Relay, Panel Mt, Load: 280VAC 110A, 90-280VAC In, Zero Cross, LED, IOP, SPST-NO (1 Form A), Screw Terminal, -40°C ~ 80°C