ROUPWKWO Pull Push Type Solenoid Electromagnet 5mm 0.2g 12VDC/DC24V ZYE1-0520(DC12V)
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : ROUPWKWO
Color : Dc12v
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7612019247388
ItemName : ROUPWKWO Pull Push Type Solenoid Electromagnet 5mm 0.2g 12VDC/DC24V ZYE1-0520(DC12V)
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 2 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : electronic-component-solenoids
Manufacturer : ROUPWKWO
ModelName : UQWXOUGFO
ModelNumber : ROUPWKWO
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
NumberOfPieces : 1
PartNumber : ROUPWKWO
ProductDescription : ROUPWKWO
Model ZYE1-0520
Rated Voltage DC 12VDC24V
Force& Stroke 5mm 02g
Size 20 x 16 x 15mm 08" x 0.63" x 0.59" (L*W*T)
Plunger Bar Size 6 x 45mm / 0.24" x 1.8" (D * L)
Hole Diameter 3mm / 0.12"
Cable Length 20cm / 7.9"