Fielect DC 24V 5N Push Pull Type Solenoid Electromagnet, 0.3A 7.2W 10mm Stroke Open Frame Linear Motion Solenoid Electromagnet JF-0730B-24V
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 9.29
Binding : Unknown Binding
Brand : Fielect
Color : Model: JF-0730B-24V
Department : unisex-adult
Label : Fielect
Manufacturer : Fielect
MaterialType : Metal
Model : FLT20190821M-0040
NumberOfItems : 1
PackageDimensions_Weight : 0.08598028218
PackageDimensions : L:3.8582677126 X W:3.8188976339 X H:1.2598425184
PartNumber : FLT20190821M-0040
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : ELECTRONIC_COMPONENT
Publisher : Fielect
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/31AS6s3BIxL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : Fielect
Title : Fielect DC 24V 5N Push Pull Type Solenoid Electromagnet, 0.3A 7.2W 10mm Stroke Open Frame Linear Motion Solenoid Electromagnet JF-0730B-24V