Fielect DC 12V 1A 42N 10mm Stroke Push Pull Solenoid Electromagnet, Open Frame Solenoid, Linear Motion, JF-1253B-12V
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 18.99
Binding : Unknown Binding
Brand : Fielect
Color : Model: JF-1253B-12V
Department : unisex-adult
Label : Fielect
Manufacturer : Fielect
MaterialType : Metal
Model : efdedss-889
NumberOfItems : 1
PackageDimensions_Weight : 0.440924524
PackageDimensions : L:4.449999995461 X W:3.1099999968278 X H:1.2599999987148
PartNumber : efdedss-889
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : ELECTRONIC_COMPONENT
Publisher : Fielect
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/41vHI9qrqeL._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : Fielect
Title : Fielect DC 12V 1A 42N 10mm Stroke Push Pull Solenoid Electromagnet, Open Frame Solenoid, Linear Motion, JF-1253B-12V