USA Sealing BULK-RS-S50CFDA-12 Height Strength Semi-Clear FDA Silicone Rubber Sheet, No Adhesive, 50A, 1/8" Height, 36" Width, 12" Length
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 97.70
Binding : Misc.
Brand : USA Sealing Inc.
Color : Black
Label : USA Sealing Inc.
Manufacturer : USA Sealing Inc.
MaterialType : High Temperature FDA Silicone Rubber
Model : BULK-RS-S50CFDA-12
NumberOfItems : 1
PackageDimensions_Weight : 2.40083403318
PackageDimensions : L:12.299999987454 X W:6.799999993064 X H:6.399999993472
PartNumber : BULK-RS-S50CFDA-12
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : MECHANICAL_COMPONENTS
Publisher : USA Sealing Inc.
Size : 1/8"T x 36"W x 12"L
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/21Omoxg897L._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 75
Studio : USA Sealing Inc.
Title : USA Sealing BULK-RS-S50CFDA-12 Height Strength Semi-Clear FDA Silicone Rubber Sheet, No Adhesive, 50A, 1/8" Height, 36" Width, 12" Length