KEYMOO 32A Rotary Changeover Switch, 660V 3 Position 2 Phase 8 Terminals, Universal Selector Switch with Yellow Fork Terminals IP65 CE 26-32/D202.2
Customer rating 4.1 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Keymoo
BulletPoint : Color: Black
BulletPoint1 : 【Parameter】Ui: 660V, Ith: 32A
BulletPoint2 : 【3 Positions】1-0-2 = ON-OFF-ON, 2 Poles, 8 Terminals
BulletPoint3 : 【Size】2.50 In. x 2.50 In. x 3.6 In. 【Weight】0.52 lbs
BulletPoint4 : 【Material】Flame Retardant PC Housing,Excellent Copper Parts with Silver Alloy Point
BulletPoint5 : 【What You Get】Cam Switch,Mounting Accessories , MANUAL
CircuitType : 3-way
Color : Black
ConnectivityProtocol : X-10
ConnectorType : Screws
ControlMethod : touch
CurrentRating : 32 amps
Department : unisex-adult
ExternallyAssignedProductIdentifier : 9195471543147
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 782114408506
InternationalProtectionRating : IP65
ItemName : KEYMOO 32A Rotary Changeover Switch, 660V 3 Position 2 Phase 8 Terminals, Universal Selector Switch with Yellow Fork Terminals IP65 CE 26-32/D202.2
ItemPackageDimensions_Height : 85 millimeters
ItemPackageDimensions_Length : 116 millimeters
ItemPackageDimensions_Width : 76 millimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : electronic-component-selector-switches
LightType : non-illuminated
Manufacturer : KEYMOO
Material : Polycarbonate, Copper, Silver Alloy
ModelNumber : SZW26-32/D202.2
MountingType : Panel Mount
NumberOfItems : 1
NumberOfPositions : 3
OperatingVoltage : 660 volts
OperationMode : ON-OFF-ON
PartNumber : SZW26-32/D202.2
ProductDescription :
Premium Material
  • The Rotary Changeover Switch is made of Flame Retardant Shell, IP65 Protection Level
  • The premium Silver Alloy Point, low resistivity, good conductivity, long service life.
  • Easy to Operate
  • Adjusting handle design with stronge knob, 3 gears can be adjusted.
  • Clear panel indication, good sealing and dust-proof performance.
  • Widely Application
  • ☑Circuit control switches
  • ☑Test equipment switches
  • ☑Motor control switches
  • ☑Master control switches
  • ☑Signal transfer switches
  • ☑Speed switches and other equipment
  • Also details for
  • ☑Automatic Control
  • ☑Machine Tool
  • ☑Solar Panel System
  • ☑Electrical Motor
  • ☑Boat Lift Motor
  • ☑Air Compressor
  • ☑Generator
  • ☑Inverter
  • ☑RV and Etc.
  • ProductSiteLaunchDate : 2023-05-10T07:00:00.000Z
    Size : 20A 12 Terminals
    SpecificationMet : CE
    Style : 32A 8 Terminals