Bourns Resistor Network, Isolated, 4 Resistor, 1 Kohm, 2%, Sip - 4308R-102-102LF
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : BOURNS
BulletPoint : Price For: Each Resistance: 1kohm Resistance Tolerance: ± 2% Power Rating per Element: 300mW Voltage Rating: 100V Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C No. of Elements: 4 Resistor Case Style: SIP Series: 4300R RoHS Compliant: Yes
BulletPoint1 : .1%
BulletPoint2 : 1K OHM
BulletPoint3 : 3W
BulletPoint4 : 4.57X14.1 MM
BulletPoint5 : AXIAL
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0721205507339
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 721205507339
ItemName : Bourns Resistor Network, Isolated, 4 Resistor, 1 Kohm, 2%, Sip - 4308R-102-102LF
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : resistor-networks
Manufacturer : Bourns
Material : ceramic
ModelNumber : CW0101K000JE73
NumberOfItems : 1
PartNumber : 4308R-102-102LF
ProductDescription : RESISTOR NETWORK, ISOLATED, 4 RESISTOR, 1 KOHM, 2%, SIP; Resistance:1kohm; Product Range:4300R Series; No. of Elements:4Elements; Network Circuit Type:Isolated; Resistor Case Style:SIP; No. of Pins:8Pins; Voltage Rating:100V RoHS Compliant: Yes