LCDBros Replacement Screen for HP 14-CF2111WM 30 Pins HD 1366x768 Matte LED LCD with Tools & Tape
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amperage : 3.34 amps
Brand : LCDBros
BulletPoint : Grey LCd
BulletPoint2 : Video Connector Pins: 30 (must match your current screen or won't work)
BulletPoint3 : Max Resolution: HD (1366x768)
BulletPoint4 : Screen Size And Finish: 14.0" Matte
BulletPoint5 : Free Tools & Double Sided Tape
Color : Matte
CompatibleDevices : Dell inspiron 15 Charger,Dell inspiron 16 Charger
ConnectivityTechnology : 4.5x3.0mm and 7.4x5.0mm
ConnectorType : 4.5x3.0mm and 7.4x5.0mm
CurrentRating1 : 1.5 amps
CurrentRating2 : 3.34 amps
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0840275861308
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 840275861308
FrequencyRange : 60 hertz
IncludedComponents : no
InputVoltage : 240 volts
ItemName : LCDBros Replacement Screen for HP 14-CF2111WM 30 Pins HD 1366x768 Matte LED LCD with Tools & Tape
ItemPackageDimensions_Height : 35.8902 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 9.8044 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 31.8008 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : laptop-computer-replacement-screens
Manufacturer : LCDBros
ModelName : XE12X42905
ModelNumber : XE12X42905
MountingType : Wall Mount
NumberOfItems : 1
NumberOfPowerLevels : 1
OutputCurrent : 3.34 amps
OutputVoltage : 19.5 volts
PartNumber : XE12X42905
PowerPlugType : type_a_2pin_na