B116XTN01.0 ~ 11.6" 30 pin eDP HD LED LCD Replacement Screen MATTE / Non-Glare
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : SCREENARAMA
BulletPoint : ISO COMPLIED, UNDER 3-5 DEAD PIXELS
BulletPoint1 : Tested screen, Guaranteed compatibility
BulletPoint2 : Warranty: 2 years
BulletPoint3 : Resolution: HD 1366x768 (Must be the same as your screen)
BulletPoint4 : Connector: 30 pin (Must be the same as your screen)
BulletPoint5 : Screen size: 15.6", Matte
Color : HD Matte
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 641020645262
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0641020645262
ItemDisplayDimensions_Height : 8.19 inches
ItemDisplayDimensions_Length : 14.19 inches
ItemDisplayDimensions_Width : 1 millimeters
ItemName : B116XTN01.0 ~ 11.6" 30 pin eDP HD LED LCD Replacement Screen MATTE / Non-Glare