Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint3 : Center Plug and Beveled Cap Hold Tool in Place at Both Ends
BulletPoint4 : Newly expanded length sizes to meet industry demands
BulletPoint5 : Plug Base Securely Holds Tool In Place
Color : White
ConnectorType : Flange
ItemPackageDimensions_Height : 1 inches
ItemPackageDimensions_Length : 12 inches
ItemPackageDimensions_Width : 10 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : box
Material : Polypropylene
NumberOfItems : 100
ProductDescription :
Outside Length: 0.29in / Inside Width: 0.57in / Outside Diameter: 0.64in / Tube Size: 0.562 in / Flange Diameter: 0.69in / Flange Thickness: 0.038in / To Fit Tube Size: 0.562