Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
BulletPoint3 : Center Plug and Beveled Cap Hold Tool in Place at Both Ends
BulletPoint4 : Newly expanded length sizes to meet industry demands
Color : White
ItemPackageDimensions_Height : 5.25 inches
ItemPackageDimensions_Length : 5.25 inches
ItemPackageDimensions_Width : 5.25 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : box
Material : Polypropylene
NumberOfItems : 100
ProductDescription :
Outside Length: 0.46in / Inside Width: 0.84in / Outside Diameter: 0.96in / Tube Size: 0.875 in / Flange Diameter: 1.042in / Flange Thickness: 0.078in / To Fit Tube Size: 0.875