Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Color : White
ItemPackageDimensions_Height : 17 inches
ItemPackageDimensions_Length : 15.6 inches
ItemPackageDimensions_Width : 14.4 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemShape : cap
Material : Polypropylene
NumberOfItems : 1000
PartNumber : PHP1.750NAT-B
ProductDescription :
Outside Length: 0.46in / Inside Width: 1.72in / Outside Diameter: 1.84in / Tube Size: 1.75 in / Flange Diameter: 1.95in / Flange Thickness: 0.078in / To Fit Tube Size: 1.75