Tycon System TP-POE-HP-56G - 56V 100W High Power Gigabit Passive POE
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Tycon System
BulletPoint1 : 56VDC 100W Regulated Gigabit Passive 4pair PoE out
BulletPoint2 : 120/240VAC Autoranging Input with Removeable Power Cord
BulletPoint3 : PoE Pinout: 3,4,5,6V+; 1,2,7,8V-, Shielded and Surge Protected
BulletPoint4 : Compact size – Floor / Desktop / Wall Mount
BulletPoint6 : Using gold-plated core to ensure of signals.
CompatibleDevices : Internet Protocol Camera
DataLinkProtocol : Ethernet
DataTransferRate : 500 megabits_per_second
ExternallyAssignedProductIdentifier : 4741640607988
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 633090397479
HardwareInterface : ethernet
ItemName : Tycon System TP-POE-HP-56G - 56V 100W High Power Gigabit Passive POE
ItemPackageDimensions_Height : 4.572 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 26.924 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 16.51 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : powerline-network-adapters
Manufacturer : Tycon Power
PartNumber : TP-POE-HP-56G
ProductDescription :
Tycon Power®, 56V 100W Gigabit 4 Pair Passive PoE Datasheet