TP-POE-24IR-CI - 100-240VAC Input, 24V PoE Injector, 19W, Current Indicator LED with US Power Cord
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : Tycon Power
BulletPoint1 : 120/240VAC In, 24VDC 19W Passive PoE Inserter with Current Indicator
BulletPoint2 : 120/240VAC Autoranging Input with Removeable Power Cord
BulletPoint3 : 24VDC 19W Regulated Passive PoE out, Reverse PoE pinout
BulletPoint4 : Shielded and Surge Protected
BulletPoint5 : UL1950, CSA 22.2 & TUV EN60950
ExternallyAssignedProductIdentifier : 10679065633064
ItemName : TP-POE-24IR-CI - 100-240VAC Input, 24V PoE Injector, 19W, Current Indicator LED with US Power Cord
ItemTypeKeyword : powerline-network-adapters
Manufacturer : Tycon Systems Inc.
ModelName : TP-POE-24IR-CI
ModelNumber : TP-POE-24IR-CI
NumberOfItems : 1
PartNumber : TP-POE-24IR-CI
ProductDescription : 100-240VAC Autoranging IN. 24V 18W PoE Injector with reverse voltage pinout 4,5(-) 7,8(+) and current indicator