LAS30-57CN-RJ45 56V 30W POE Power Adapter
Customer rating 4.3 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : NovaNic
BulletPoint : LAS30-57CN-RJ45 56V 30W POE power adapter
BulletPoint1 : Convert balanced twisted pair signal to unbalanced 75Ω coaxial signal
BulletPoint2 : RJ11 in, F connector out
BulletPoint3 : Metal case optimizes signal isolation for maximum performance
BulletPoint4 : G.fast Reverse Power Feed (RPF) compatible
BulletPoint5 : Easy subscriber self-installation
BulletPoint6 : Using gold-plated core to ensure of signals.
CompatibleDevices : Internet Protocol Camera
DataLinkProtocol : Ethernet
DataTransferRate : 500 megabits_per_second
ExternallyAssignedProductIdentifier : 3832941650832
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0728897235915
HardwareInterface : ethernet
InterfaceType : Coaxial
ItemName : LAS30-57CN-RJ45 56V 30W POE Power Adapter
ItemPackageDimensions_Height : 13.9954 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 3.4036 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 7.8994 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : powerline-network-adapters
Manufacturer : NovaNic
Material : Metal
ModelNumber : CECTC0SHT0I00
NumberOfChannels : 2
NumberOfPins : 5
PartNumber : SerNovak-872
ProductDescription :
This product converts RJ11 100ohm balanced twisted pair to 75ohm coaxial F connections.
Electrical Characteristics:
DC current pass-through up to reverse power feed SR3 class (0.35Adc)
Low DC resistance
G.fast compatible
Coaxial port impedance unbalanced 75 ohms
Twisted pair port impedance 100 ohms differential
Port unbalance LCL compliant with ETSI TS 101 952-1
VDSL/G.fast Operating Frequency Bandwidth 30kHz-212MHz