MR DJ PL15FLAME 15" Portable Translucent Bluetooth Speaker + Speaker Stand + 54-LED Slim Par Wash DJ Light
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AudioDriverType : dynamic_driver
AudioOutputMode : Stereo
Brand : Mr. Dj
BulletPoint : MR DJ USA DISCO 5.25" portable speaker w/ Bluetooth rechargeable battery & led light
BulletPoint2 : Equipped with a handle for easy transportation, this speaker is the perfect centerpiece for any gathering, providing dynamic, powerful sound with its 15-inch 2-way speaker and 100W RMS power. The included microphone with a 25ft cord adds convenience for public speaking, karaoke, and more.
Color : black
CompatibleDevices : Smartphone
CompatibleDevices1 : Smartphone
CompatibleDevices2 : Tablet
CompatibleDevices3 : MP3 Player
CompatibleDevices4 : Laptop
CompatibleDevices5 : Television
CompatibleDevices6 : Projector
CompatibleDevices7 : Karaoke Machine
ConnectivityProtocol1 : Bluetooth
ConnectivityProtocol2 : USB
ConnectivityTechnology : Bluetooth
ConnectorType : Mini USB
ControllerType : Battery Powered
ControllerType1 : Remote Control
ControllerType2 : Button
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7364571788891
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 826843979651
FrequencyResponse : 50 hertz
Hazmat1 : MAGNETIZED MATERIAL
Hazmat10 : DE_NoAir
Hazmat11 : EG_NoAir
Hazmat12 : ES_NoAir
Hazmat13 : FR_NoAir
Hazmat14 : GB_NoAir
Hazmat15 : IE_NoAir
Hazmat16 : IN_MagnetizedMaterial
Hazmat17 : IT_NoAir
Hazmat18 : JP_NoAir
Hazmat19 : MX_MagnetizedMaterial
Hazmat2 : UN2807
Hazmat20 : NL_NoAir
Hazmat21 : PL_NoAir
Hazmat22 : SA_NoAir
Hazmat23 : SE_NoAir
Hazmat24 : SG_NoAir
Hazmat25 : TR_NoAir
Hazmat26 : US_MagnetizedMaterial
Hazmat27 : ZA_NoAir
Hazmat3 : 9
Hazmat4 : AE_NoAir
Hazmat5 : AU_NoAir
Hazmat6 : BE_NoAir
Hazmat7 : BR_MagnetizedMaterial
Hazmat8 : CA_MagnetizedMaterial
Hazmat9 : CN_MagnetizedMaterial
IncludedComponents : MR DJ USA PL15FLAME 15" Portable Translucent Bluetooth Speaker + Speaker Stand + 54-LED Slim Par Wash DJ Light
IncludedComponents1 : microphone
IncludedComponents2 : battery
IncludedComponents3 : usb_cable
IncludedComponents4 : Bluetooth speaker 1 microphone 2 USB cable 1 manual 1
IsWaterproof : FALSE
ItemName : MR DJ PL15FLAME 15" Portable Translucent Bluetooth Speaker + Speaker Stand + 54-LED Slim Par Wash DJ Light
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : portable-karaoke-systems
Manufacturer : Mr. Dj USA
Material : Plastic
ModelName : PL15FLAME SS350 + MEGA354
ModelNumber : PL15FLAME SS350 + MEGA354
MountingType : Speaker
NumberOfItems : 1
PackageLevel : unit
PartNumber : PL15FLAME SS350 + MEGA354
PowerSourceType : Battery Powered
ProductDescription :
Item Name: Speaker
Material: ABS
Features: Versatile, Convenient, Durable
Output Power: 10W
BT Version: Version 5.3
Output Power: 10mw (Headphone Output) 10W (Speaker Output)
Working Voltage: 3.7V
Charging Voltage: DC5V1A
Frequency Range: 20Hz-20kHz
Speaker Battery: 1800mAh
Power Adapter: DC5V115db 1kHz THD