S6-1-A6 | S937330090 | DATASENSOR RETROREFLECTIVE Sensor, 0.1-6M Range, 15-264VAC, 3A/250V Relay SPDT Output, 2M Cable
Customer rating 3.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : adult
Brand : DATASENSOR
BulletPoint1 : Weight: 2.00lb
BulletPoint2 : Product Dimensions: 7.00 x 7.00 x 7.00 inches
BulletPoint3 : Condition: New
BulletPoint4 : Cable length 500mm.Input 5 to 24VDC,output 5 to 24VDC,Max Current 500mA
BulletPoint5 : Operating Temperature is -20 ~ 80 degree
Color : One Color
ExternallyAssignedProductIdentifier : 5053252419071
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0735373418465
ItemName : S6-1-A6 | S937330090 | DATASENSOR RETROREFLECTIVE Sensor, 0.1-6M Range, 15-264VAC, 3A/250V Relay SPDT Output, 2M Cable
ItemPackageDimensions_Height : 20.4978 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 6.604 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 19.8882 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : electronic-component-photoelectric-sensors
Manufacturer : Datasensor
Material : Copper
ModelName : MI5NGY8
ModelNumber : S6-1A6
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : S6-1-A6
ProductDescription : Banner Engineering Q4xtblaf300-Q8proximity Sensorvisible Red Laser Sensing Beam Sensing Range: 25 ... 300 Mmvoltage: 10 ... 30 V Dc Outputs: 1 Npn, 1Pnp (Bipolar)5-Pin, Straight Male M12 Connection Alt Id: 94118