DeVilbiss (FLG332-13K 1.3mm Fluid Tip and Seal Kit
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
AgeRangeDescription : Adult
Brand : DeVilbiss
BulletPoint1 : Package Dimensions: 1.5 Lx 1.1 Hx 1.1 W (inches)
BulletPoint2 : Country of Origin : United States
BulletPoint3 : Part Number: FLG332-13K
BulletPoint4 : Fits 1/4 inch interchange couplers
BulletPoint5 : Package Includes: 50 cup liners(22 ounce-650ml) , 50 lids with built-in 125-micron strainer, 1 hard cup, 1retainer ring, 20pcs plugs, 2 cup adapters(16 mm Female 1.5 mm Thread & G3/8, 3/8 inch Male 19 Thread BSPP).
BulletPoint7 : fit_type Universal
Capacity : 650 milliliters
CareInstructions : Hand Wash Only
Color : Factory
CustomerPackageType : Standard Packaging
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 658701030514
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 0658701030514
FitType : Universal
GpsrSafetyAttestation : 1
IncludedComponents : DeVilbiss - 1.3 Nozzle Flg-643 (FLG-332-13K)
ItemDisplayWeight : 1.05 pounds
ItemName : DeVilbiss (FLG332-13K 1.3mm Fluid Tip and Seal Kit