Sprecher & Schuh Magnetic Motor Starter Contactor & Overload Relay CA7-12-10-480 + CEP7-EEDB
Customer rating 4.8 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amperage : 40 amps
Brand : Sprecher & Schuh
BulletPoint : Made in Mexico
BulletPoint1 : 460V = 7.5 HP, 230V = 3 HP, 200V = 3 HP
BulletPoint2 : 480VAC Coil
BulletPoint3 : 1NO Auxilliary Contact
BulletPoint4 : 3.2A to 16.0A Overload Relay Automatic/Manual Reset