FUJI ELECTRIC BM3RHB-020 20A, 3 Pole, 45MM Frame., 600 VAC, Manual Motor Protector
Customer rating 4.5 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : FUJI ELECTRIC
BulletPoint1 : 20A
BulletPoint2 : 3 POLE
BulletPoint3 : 45MM FRAME.
BulletPoint4 : 600 VAC
BulletPoint5 : MANUAL MOTOR PROTECTOR
CircuitBreakerType : Standard
CurrentRating : 10 amps
ItemDisplayWeight : 0.37 kilograms
ItemName : FUJI ELECTRIC BM3RHB-020 20A, 3 Pole, 45MM Frame., 600 VAC, Manual Motor Protector
ItemPackageDimensions_Height : 2 inches
ItemPackageDimensions_Length : 4 inches
ItemPackageDimensions_Width : 3 inches
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : electronic-motor-starters
Manufacturer : FUJI ELECTRIC
Material : Copper
ModelNumber : BM3RSB-010
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
NumberOfPoles : 1
PartNumber : BM3RHB-020
ProductDescription : 20A, 3 POLE, 45MM FRAME., 600 VAC, MANUAL MOTOR PROTECTOR; Part Number: BM3RHB-020; Category: Contactors & Starters; Subcategory: Starter