1PCS LF18877 PIC16LF18877 PIC16LF18877-I QFN44
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : FENXINCHIP
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 0681623719496
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 681623719496
ItemName : 1PCS LF18877 PIC16LF18877 PIC16LF18877-I QFN44
ItemTypeKeyword : electronic-microprocessors
Manufacturer : FENXINCHIP
PartNumber : PIC16LF18877-I
ProductDescription : Clock, reset and supply management
1.7 V to 3.6 V application supply and l/Os
POR, PDR, PVD and BOR
4-to-26 MHz crystal oscillator
Intemal 16 MHz factory-trimmed RC (1% accuracy)
32 kHz oscillator for RTC with calibration
Intemal 32 kHz RC with calibration