WUZDPRCJ 1pcs DFM bore 12mm Stroke 20-100 Guided Actuator DFM-12-10-P-A-GF Three axis Three Rod Guide Guide Cylinder(DFM-12-50-P-A-GF)
Customer rating 4.4 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : WUZDPRCJ
BulletPoint1 : Cylinders
BulletPoint2 : 1pcs DFM bore 12mm stroke 20-100 Guided actuator DFM-12-10-P-A-GF Three axis three rod guide Guide Cylinder
BulletPoint3 : ACCURATE AND LOAD: Sliding table repeated positioning accuracy is ±0.05mm, the maximum horizontal load capacity is 2.5kg, the maximum vertical load capacity is 1kg, speed from 0‑120mm/s
BulletPoint4 : SIZE INFORMATION: Slide actuator has 200mm effective stroke, 6mm diameter, 1mm helical pitch, 1mm step(the screw rod can move 1mm in one turn)
Color : Dfm-12-50-p-a-gf
ExternallyAssignedProductIdentifier : 7320574667489
IncludedComponents : No
ItemName : WUZDPRCJ 1pcs DFM bore 12mm Stroke 20-100 Guided Actuator DFM-12-10-P-A-GF Three axis Three Rod Guide Guide Cylinder(DFM-12-50-P-A-GF)
ItemPackageDimensions_Height : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Length : 1 centimeters
ItemPackageDimensions_Width : 1 centimeters
ItemPackageQuantity : 1
ItemTypeKeyword : linear-motion-guide-actuators
Manufacturer : WUZDPRCJ
ModelName : WUZDPRCJ
ModelNumber : WUZDPRCJ
NumberOfBoxes : 1
NumberOfItems : 1
PartNumber : WUZDPRCJ
ProductDescription : Cylinders
1pcs DFM bore 12mm stroke 20-100 Guided actuator DFM-12-10-P-A-GF Three axis three rod guide Guide Cylinder