TP-VRHP-2456-250 - 18-36VDC Input, 56V 4.46A 250W Regulated Output, DCDC Isolated Voltage Converter, Wire Terminal Input and Output (12AWG Max)
Customer rating 4.6 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Amount : 249.95
Brand : Tycon Power
Label : Tycon Systems Inc.
Manufacturer : Tycon Systems Inc.
MaterialType : Metal
Model : TP-VRHP-2456-250
NumberOfItems : 1
PackageDimensions : 2.55
PartNumber : TP-VRHP-2456-250
ProductGroup : BISS Basic
ProductTypeName : TRANSFORMER
Publisher : Tycon Systems Inc.
SmallImage_Height : 75
SmallImage_URL : https://m.media-amazon.com/images/I/41mD6uKD7-L._SL75_.jpg
SmallImage_Width : 66
Studio : Tycon Systems Inc.
Title : TP-VRHP-2456-250 - 18-36VDC Input, 56V 4.46A 250W Regulated Output, DCDC Isolated Voltage Converter, Wire Terminal Input and Output (12AWG Max)