THINBIT 3 Pack LGT092D5RCR005 0.092" Width 0.230" Depth, Uncoated Carbide, Corner Radius 0.005", Grooving Insert for Non-Ferrous Alloys, Aluminium and Plastic Without Interrupted Cuts
Customer rating 4.2 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
ItemName : THINBIT 3 Pack LGT092D5RCR005 0.092" Width 0.230" Depth, Uncoated Carbide, Corner Radius 0.005", Grooving Insert for Non-Ferrous Alloys, Aluminium and Plastic Without Interrupted Cuts