WIDIA TCF320R2SL32ME Top Cut 4 Indexable Drill, 32 mm Cutting Diameter, 2xD, Right Hand Cut, 32 mm Shank, Insert Size E
Customer rating 4.7 stars
Imported from USA | Ships in 10 working days
5% additional discount on UPI | Cash On Delivery available
Specification
Brand : WIDIA
BulletPoint1 : One comprehensive platform
BulletPoint2 : Highly versatile drill with various geometries and grades available
BulletPoint3 : The TCF platform covers operations from diameter 12 – 68 mm (.473 – 2.5”) and L/D ratios of 2 – 5
ExternallyAssignedProductIdentifier1 : 4050839889860
ExternallyAssignedProductIdentifier2 : 04050839889860
ItemName : WIDIA TCF320R2SL32ME Top Cut 4 Indexable Drill, 32 mm Cutting Diameter, 2xD, Right Hand Cut, 32 mm Shank, Insert Size E